Драконовски мерки за сигурност, блокади на превозвачи и ограничения в движението. Така изглежда София днес - в деня на историческата среща между лидерите на Европейския съюз и на 6 страни от Западните Балкани.
По бул. "Цариградко шосе" от 10 часа сутринта в най-дясната лента по посока центъра се наредиха близо 100 ТИР-а и автобуса. Задръствания по централния булевард все още няма.
За затруднено движение се съобщава по бул. "Брюксел", където има струпвания на автомобили. Задръстване има и около хотелите, където са настанени дипломатите - "Маринела", "Хилтън" и "Балкан".
Самият център на столицата е почти блокиран - около НДК движението е изключително затруднено заради сериозните мерки за сигурност заради срещата.
Бул. "Витоша" е затворен в по-голямата си част, а обходни маршрути почти няма. От Столичната община призоваха хората да се движат с градски транспорт, който също се движи със закъснение.
Тираджиите от своя страна искат да се преразгледат мерките на Макрон за т. нар. Пакет за мобилност. Той предвижда шофьорите да се прибират до родното си място на всеки 3 седмици. След третия ден в страна от ЕС на шофьор да се плаща по нормите за командировки на държавата, в която е влязъл. Да не се спи в кабините, а 45-часовата задължителна почивка на седмица да се изкарва в хотел.
Междувременно мирно шествие на международни шофьори тръгна от пл. "Македония" към НДК.
Протести има и в други 9 града в страната. В Русе превозвачите блокираха ГКПП "Дунав мост" също е блокиран.
В съзнание е австриецът, който пострада във Велики Преслав
Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание
Сачева сезира ПАСЕ за враждебност към българите в РСМ
Международно признание: Postbank беше избрана за член на Консултативния AI форум към Европейската комисия
Какво разкрива фоликуларната течност за качеството на яйцеклетката?
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Защо децата си гризат ноктите?
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
РИОСВ-Варна не откри замърсяване след сигнали за петно във Варненския залив
Лоши новини за Германия: Шлотербек приключи с Мондиала
Иван Иванов отпадна още в първия кръг на квалификациите при дебютното си участие при мъжете на турнира по тенис „Уимбълдън"
Техническият университет дари апаратура и оборудване на Дома във Виница
Британският премиер подаде оставка
„МФГ Инвест“ реализира две допълнителни инвестиции за над 50 хил. евро
Германската индустрия понижи очакванията си за растежа и настоя за спешни реформи
Испанският гуверньор: ЕЦБ трябва да бди за влиянието на цените на петрола върху заплатите
Тръмп се умори да въоръжава съюзниците на САЩ – Южна Корея излиза на сцената