74-годишен мъж е загинал, след като е бил блъснат от автомобил на пътя между селата Бенковски и Войсил, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР пред "Фокус".
Инцидентът е станал около 19.00 часа снощи. Според подадената информация, лек автомобил "Фолксваген", с 41-годишен водач от Съединение, е блъснал 74-годишния пешеходец от Стамболийски, който е загинал.
Шофьорът на колата е тестван за употреба на алкохол и наркотични вещества, резултатите са отрицателни. Наложена му е 24-часова полицейска мярка за задържане.
Причините за инцидента се изясняват, уведомена е прокуратурата.
При друг инцидент в Пловдивско 17-годишно момче беше тежко ранено след инцидент на пътя между селата Червен и Горнослав.
Около 22.30 часа снощи е получен сигнал за обърнат по таван лек автомобил "Опел" извън пътното платно между двете населени места.
В автомобила са пътували 18-годишната шофьорка с тримесечен стаж, 17-годишен пътник на предната седалка и две момичета, на 16 и 12 години.
В тежко състояние е момчето. Останалите са под лекарско наблюдение, без сериозни травми. Няма данни за употреба на алкохол и наркотични вещества.
Най-малкият син на Дейвид и Виктория се сгоди?
От екранна химия до истинско семейство: Историята на Мила Кунис и Аштън Къчър
Кортни Кокс се раздели с дългогодишния си приятел
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Откриха генетична мутация, която може да удължи живота
Калисто: Луната, която може да се превърне в бъдеща база на НАСА
„Изгубеният град“: Може ли подводна планина да разкрие тайната за произхода на живота?
Учени предлагат: Гигантски огнени торнада да почистват нефтени разливи в океана
Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Оптимизмът владее Wall Street в дебюта на Alphabet в рамките на Dow
Кадър на деня за 29 юни
Maersk повиши перспективите си заради по-силното от очакваното търсене на контейнери
Фондовете с инвестиции на гранични пазари ще отворят портфейлите си за български акции