Изграждането на магистралата Ниш - София и електрификацията на железопътната линия също от Ниш до българската граница. Тези два проекта са били в основата на разговорите между министър-председателя Бойко Борисов и сръбския премиер Ана Бърнабич.
Като приоритет двамата са определили и изграждането на газопреносната връзка между двете държави. Бърнабич е в България за работната среща на лидерите от страните от Западните Балкани.
Освен изграждането на транспортните коридори, на срещата се реши и да се отворят още пропускателни пунктове между балканските страни.
Това ще стане с изграждането на т.нар. "умни гишета", чрез които опашките по границата ще станат "виртуални". За целта Световната банка е готова да отпусне между 150 и 200 млн. долара.
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
В парламента темата е охраната на властта
Депутатите решават ще стане ли Асен Меджидиев подуправител на НЗОК
Какви са възможните терапии при витилиго?
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 25 юни
Времето днес: Слънчево, но идват и гръмотевични бури
Григор Димитров е на 1/4-финал в Майорка
10-годишно дете се удави в басейн в Ахелой
Как държавните служители ще плащат осигуровките си според проектобюджета за 2026 г.
Кои са най-големите рискове пред сегашните бързоразвиващи се пазари
Американските акции се понижиха за трети пореден ден
Япония представи инвестиционен план за 2,3 трлн. долара за следващите 14 години