Снимка: Олег Попов, Bulgaria ON AIR
Поредният национален протест на Синдикална федерация на служителите на МВР под надслов "За достойно заплащане" започна в София.
Този път той ще се отличава и с шествието, което искат да направят.
Полицаите тръгват от градинката на църквата "Свети Седмочисленици", продължават към Министерство на финансите и протестът завършва пред Народното събрание.
Исканията на служителите на МВР не са се променили от 5 юли досега, когато бе първото им шествие.
Те настояват за 15% увеличение на заплатите, които да бъдат обвързани със социален фактор от бюджета. Това означава пропорционално повишаване на възнагражденията.
Също така повече и по-добри социални придобивки, както и по-добра база за работа.
Гюров с истории от властта: ЦИК през цялото време саботираха изборите
КНСБ: Ще има реакция, ако държавните служители ще плащат осигуровки
От 2027: Нов механизъм за изчисляване на минималната работна заплата
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Има задържан във връзка с трите трупа в Угърчин
БФБ е дерегистрирала акциите на "Арома"
Южнокорейският индекс Kospi се възстанови с над 3% след разпродажбите
Производителят на танкове KNDS се готви за IPO във Франкфурт и Париж
Планови ремонти оскъпяват газа за България през юли