Скандална такса от 20 лева за празен стол в заведение на морето

Премиерът разпореди проверка след снимка на касова бележка от ресторант в Созопол

09.08.2017 • 22:41 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Скандална такса от 20 лева за празен стол в заведение на морето
Скандална такса от 20 лева за празен стол в заведение на морето

Снимка на касова бележка от ресторант в Созопол разбуни духовете в социалните мрежи. На нея се вижда, че в сметката има и такса за празни столове на масата.

В заведението те са оценени по 20 лева на брой, а сметката набъбва с 80 лева. Момичето, публикувало снимката пише, че заедно с приятели направила резервация във въпросния ресторант.

Оказало се, че компанията ще бъде по-малка, за което управителят на ресторанта бил уведомен своевременно. Въпреки това сметката била натоварена допълнително.

Управителят на заведението обясни, че то няма подобна практика и отрече клиентите да са предупредили за по-малкия брой. В крайна сметка те не заплатили допълнителната такса.

Премиерът Бойко Борисов също се намеси по казуса. Той разпореди на министър Николина Ангелкова да направи незабавна проверка на категоризацията на заведението.


България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички