Жители на Момчиловци проговарят на китайски. Родопското село, прочуло се в азиатската държава с млечните продукти с марка "Момчиловци", през лятото организира курсове за изучаване на китайски, информират от кметството.
Засиленият интерес на местното население към езика е свързан както с активните контакти на Момчиловци с китайската млечна компания "Брайт", така и с увеличаващия се поток от туристи от Китай през последните години, обяснява кметът на селото Сийка Суркова.
Лятната школа включва два курса по китайски - за деца и за възрастни. Курсисти от 7 до 65 г. , включително и кметът, посещават езиковите уроци. В програмата са включени и лекции, запознаващи с китайската култура. Предвидени са и уроци, въвеждащи в чайната церемония. Лекторите са преподаватели от института "Конфуций".
Увеличеният брой китайски туристически групи, преминаващи през Момчиловци се усеща особено през летния сезон, посочва кметът Сийка Суркова.
Основна атракция за летовниците от Китай е технологията по заквасване на кисело мляко, предаде Dnes.bg.
Първите курсисти, изучавали китайски език, ще получат сертификатите си по време на Фестивала на киселото мляко през септември, организиран съвместно с компания "Брайт".
Снимка: Pixabay.com
Богомил Николов: Пазарът се нуждае от това да има честна търговия
Красен Станчев: Пътят, по който са тръгнали от ПБ, не води до добро
Нов удар за летището в Солун – след „Райънеър“ го напуска и „ФедЕкс“
В защита на телетата: хора в клетки посрещнаха депутатите СНИМКИ
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Предлагат иновативен метод за търсене на извънземен живот
Северният бял носорог е на ръба на изчезването
НАСА ще се придържа към 6-месечни мисии на МКС
Стотици гробници, по-стари от египетските пирамиди, са открити в Сахара
Спецов: Няма риск от недостиг на нефт за България“
Без синя зона на 17 май заради Маратон-Варна
Заради авария кв. "Левски" във Варна е без вода от сутринта
Българската икономика е отличник сред страните от ЕС
Слави Трифонов загуби делото за клевета, което заведе срещу Кирил Петков
Шефът на OpenAI Алтман притежава дял за над 2 млрд. долара в компании, работили с OpenAI
Blackstone ще отпуска заеми за строителството на 50 хил. жилища в САЩ на година
Цената на петрола се стабилизира на фона на разговорите между Тръмп и Си*
Експерт: Българите държат в банките повече спестявания от пенсионните фондове