Учени от БАН взеха публично проби от водата в Хасково. Това стана в присъствието на трима наблюдаващи прокурори. Материалът ще бъде изследван за съдържание на радиоактивни изотопи.
През април в питейната вода на Хасково бяха открити завишени стойности на уран и бяха затворени част от кладенците, захранващи града.
Хидролог и геолог взеха проби от хасковската вода от две места. Експертите ще се запознаят със състава на водата в Хасково от 2010 г. досега. Изискани са всички проби, които се правят на водата в града и се съхраняват в различни лаборатории.
Прокуратурата проверява и цялата кореспонденция между институциите.
Вижте всичко по темата в репортажа.
Офталмолог: Силното слънце уврежда и очите
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Черно море привлече Мохамед Аши Буаклин
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
САЩ одобриха Mythos 5 на Anthropic за по-широка употреба
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
Изтеглянето на войските на САЩ хвърля сянка върху редица германски градове