Заплатите на миньорите от Бобов дол бяха изплатени този следобед, след като сутринта те излязоха на протест. Работниците от първа и нощна смяна спряха работа, недоволни от забавянето на заплатите за месец март. Датата, на която те трябваше да получат пари, беше 10 май.
Събралите се около 100 миньори окупираха входа на рудника още през нощта. Те заплашиха, че няма да се върнат на работа, докато не видят пари в сметките си.
Спешни разговори с ръководството на мината обаче доведоха до споразумение. Управителят Харалампи Златанов излезе пред работниците с обещание пари да бъдат преведени още днес.
След споразумението миньорите от първа смяна се върнаха на работа. Ако до 17 часа днес обаче не получат пари, отново ще протестират.
Вижте още:
Арестуваха в София мъж с влязла в сила присъда от 8 години затвор
240 евро струват шезлонг и чадър край "Свети Стефан" в Черна гора
Убийството в кравеферма: Тошко Христосков ще лежи 15 г. в затвора
Холивуд загуби легенда: почина човекът зад „Приятели“, „Бар Наздраве“ и „Уил и Грейс“
Лекари от „Пирогов“ спасиха бременна с травматична фрактура на поясен прешлен
На кого помага метъл музиката и с какво?
7 принципа на хранене за дълголетие според проф. Валтер Лонго
Грижа за кожата на бебето: Адаптационни прояви, нормални кожни особености и сухата кожа при новороденото
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Спартак (Варна) привлече още един португалец
Най-нетърпеливите се регистрираха за маратона Галата – Варна
Осъдиха чужденец за обаждане, че в дискотека във Варна има бомба, след като не го пуснали
Хороскоп за 24 юни 2026
Минималната работна заплата няма да бъде замразявана
Разширяват канализацията на кв. "Горубляне" в София с инвестиция от 5 млн. евро
Лам от Standard Chartered очаква лека корекция на пазара в САЩ
Регионалният министър: Спрените индексации в пътното строителство са за 632 млн. евро