Водата във Велинград е годна за пиене, уверява здравен инспектор

Водоизточниците с високи нива на уран вече са спрени

22.04.2017 • 14:25 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Водата във Велинград е годна за пиене, уверява здравен инспектор
Водата във Велинград е годна за пиене, уверява здравен инспектор

Водата във Велинград е годна за пиене и няма опасност за здравето на местното население. В това увери регионалният здравен инспектор.

Водоизточниците, в които са регистрирани високите нива на уран, вече са спрени и в момента водата за местните идва от други станции.

Под въпрос остава чистотата на водата в селата Грашево и Света Петка, където пробите са със завишени количества на уран. Взети са нови проби, но резултатите ще стана ясни най-рано след две седмици.

Дотогава жителите на двете села ще пият бутилирана минерална вода, доставено от местното ВиК.


България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички