Десетки жители на Хитрино са без ток в студеното време. Затова сигнализираха хората, които са принудени да живеят във фургони, след взрива в селото, при който загинаха 7 човека.
Семейството на Ердуан Алиев алармира, че не може да се нанесе в предоставения им фургон, защото в него няма нито електричество, нито вода.
"Щетите са прозорци, дограми, тавани, покривът е малко пострадал. Заради това искахме два фургона, защото сме шест човека", каза пред Bulgaria ON AIR Ердуан Алиев, един от пострадалите в Хитрино.
Вече втора седмица в двора на семейството са складирани двата фургона, в които те принудително ще трябва да прекарат зимата. Те обаче не стават за живеене, тъй като не са свързани нито с електропреносната мрежа, нито с водопровод.
Кметът на Хитрино Нуридин Исмаил отрече това да е проблем за семействата, тъй като в повечето къщи продължава да има ток и вода. По думите му хората сами могат да свържат временните си домове към мрежите.
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Иранската делегация напусна преговорите в Швейцария след заплахите нарл Тръмп
Автомобил с българска регистрация падна в морето край Кавала
Синът на Батков към Божков: Засрами се! Постъпи мъжки като баща ми
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността