ВМА вече има нов апарат за компютърна томография

Новата техника струва над 800 хил. лева

01.12.2016 • 16:35 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
ВМА вече има нов апарат за компютърна томография
ВМА вече има нов апарат за компютърна томография

Началникът на ВМА ген. Николай Петров получи Златен почетен знак първа степен на Министерството на здравеопазването, предаде БНР.

Това се случи по време на церемония по повод 125 години от основаването на академията. 

В присъствието на президента, на министрите на отбраната и здравеопазването, във ВМА беше открит нов модерен скенер за Отделението по образна диагностика с висока резолюция и щадящо облъчване за пациентите.

Новият компютърен томограф струва над 800 хиляди лева, като средствата са отпуснати с решение на Министерския съвет.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички