Бившият съдия Румяна Ченалова беше разпитана по делото за записите по скандала "Яневагейт", в който тя и колегата й Владимира Янева обсъждат работата на главния прокурор и премиера. Разследването бе възобновено, след като един от участниците в разговорите – адвокат Момчил Мондешки обяви, че са правени умишлено.
Разследващите са питали Ченалова дали тя е авторът на записите и дали децата й са общували с редакторите на интернет сайта, който пусна звуковите файлове.
Румяна Ченалова каза още, че очаква да й бъдат повдигнати обвинения, а останалите участници в разговорите - бившият председател на Софийския градски съд Владимира Янева и адвокат Момчил Мондешки да я посочат като човекът записал разговорите.
Ченалова добави, че важният въпрос в случая е дали съдържанието на разговорите е вярно, и изрази съмнение, че прокуратурата ще извърши разследване в тази насока.
Още във видеото.
Кабинетът освобождава ген. Любомир Монов
СДВР иззе над килограм чист фентанил от имота на 52-годишна жена
Калоян Калоянов е назначен за заместник-министър на вътрешните работи
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
SpaceX определи дата за първия полет на третата версия на Starship
Руснаци от МКС излизат в открития космос на 27 май: Каква е научната им цел
Как черните дупки се превръщат в космически чудовища
Какво пише и се вижда в разсекретените файлове за НЛО от лунните мисии „Аполо“
Мъж е задържан заради разследване за предложен подкуп от 20 000 евро на областния упралител на Добрич
Обмислят пътуване с влакове из ЕС само с един билет
Стартира мащабна полицейска акция
Тръмп пристигна в Пекин за срещата си със Си Дзинпин
Над 1700 души под карантина на кораб заради починал при съмнение за норовирус
Birkenstock разочарова с непроменена цел на фона на американските мита
ЕК планира да субсидира земеделието с приходите от въглеродните квоти
Пазарът на индустриални имоти в България – малък, периферен и в застой
Правителството назначи 28 нови областни управители