Магията на киното се пренася в столичен подлез. Червен килим, Мерилин Монро и редица звезди от българската и световна сцена под формата на графити.
Къде и кога ще можем да се докоснем до тях?
За пореден път група графични артисти вдъхна живот на едно от сивите кътчета в София. Емблематични български филми - "Оркестър без име" и "Време разделно", американски продукции и анимационни герои оживяват пред лицето на минувачите. В инициативата участват десетки доброволци.
"Нашата идея беше, всеки който минава по червения килим, да се почувства като звезда и да влезе във филма реално. Дори да си фен на тежко кино, по-леко и цветно кино, има на какво да се зарадваш и какво да те накара да се усмихнеш", заяви Димитър Стафидов, който е част от екипа на "ПОдЛЕЗНО".
Акцент в подземното кино е Паното на славата, с гипсови отливки на ръцете на млади български актьори.
"Срещу тях ще бъде поставена една голяма звезда, с която ще благодарим на всички за съдействието на този проект", добави Ивайло Неделчев.
Кои ще бъдат звездите, които ще бъдат отразени на паното?
"Това ще бъде тайна до последния момент. Докато монтираме самите табелки на хората, на актьорите. Едно от най-известните имена ще бъде Калин Врачански", заявиха организаторите.
Кои ще бъдат останалите имена ще можете да разберете на 20 септември в подлеза между булевард "Цариградско шосе" и улица "Светослав Тертер".
Селена Гомес със секси визия докато украсява елхата
10 идеи за коледен декор на кухнята
Политолози: Протестът диктува правилата и всички политици искат да го яхнат
Путин вярва, че печели войната си срещу Запада и... може би е прав
Холтерите като устройства за дистанционен мониторинг
Хранителен режим при атеросклероза
Как влияе на психиката работата от вкъщи?
Инсулинова резистентност и метаболитен синдром – как са свързани?
Кога ще се случи следващото лунно затъмнение
Метеорният поток Геминиди ще достигне своя връх в нощта на 14 декември
Единствена по рода си: В Индонезия се роди бебе от вида гигантска панда
Учените са изумени: Кометата 3I/ATLAS носи ключова за живота молекула
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
Награждават участвалите в евакуацията на танкера "Кайрос"
Какво ще бъде времето във вторник?
Нужен е още 1 млн. лева за допълнителни ремонти в СК "Локомотив" във Варна
Д. Кузов: Има критична зависимост на велоиндустрията ни от азиатските производители на компоненти
Слабият юан задвижва износа на Китай и предизвиква критики
Ще гарантира ли бюджетът фискалната устойчивост на държавата
Надеждите за понижаване на лихвите не успяха да задържат оптимизма на борсите в Европа