Този уикенд се организира масов лов на покемони чрез хитовата игра Pokemon Go, съобщи в."24 часа". Близо 10 000 души са заявили желание за участие в събитието във Facebook, а се очаква да има и още.
Търсенето на анимационните герои ще бъде в сградата на НДК. По този начин София ще стане първият европейски град, в който ще се състои такъв мащабен лов. Иначе единственият друг, който е бил домакин на подобно мероприятие, е Сан Франциско, САЩ. За него на едно място са се събрали близо 9000 души.
Участниците ще се сдобият не само с редки покемони, но и с десетки подаръци под формата на техника. Само един обаче ще получи голямата награда - чисто нов PlayStation 4.
Входът и ловът в сградата на Националния дворец на културата са безплатни. Организаторите са помислили и за тези, които няма да имат възможност да присъстват - те ще могат да гледат на живо случващото се на twitch.tv/nexttv.
Две деца и възрастен загинаха на АМ "Тракия", ТИР се вряза в тях
Бруклин Бекъм яко се изгаври с Дейвид и Виктория (ВИДЕО)
Терзийски, ПП: Политическият чадър в "Баба Алино" е на ГЕРБ
GEN Z активизъм: Защо гласът на младите в България остава нечут?
6 ползи от хапването на череши
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Огромна трагедия! Две деца и възрастен мъж загинаха в катастрофа
Таксиджии от Варна призовават клиентите да избират по-удобни места за качване
Излязъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Защо Apple не може да спечели войната при чиповете въпреки дълбоките си джобове
Московската нефторафинерия едва ли ще заработи до края на годината след украинските удари
С електрическия кросоувър GWM Ora 5 България пак ще е сред автомобилните производители
Депутатите приеха на първо четене промени в дейността на инвестиционните фондове