Трима мъже и една жена с българско гражданство са били заловени от унгарската полиция при опит да преведат през границата с Австрия 12 афганистански мигранти, предаде Alon.hu.
Според официално съобщение на РПУ на град Кьорменд трафикантите са били заловени на път 76 в близост до село Хедьхатходас, съобщи "Фокус". Те са пътували в два автомобила с германска регистрация. Полицията е открила 12 афганистанци – 11 мъже и една жена, които не са имали документи за пребиваване.
Полицията е задържала четирима български граждани – Деница Б. на 21 г., Диян Р. на 31 г., Васил С. на 27 г. и Валентин К на 35 години, както и афганистанските мигранти. Срещу българите е заведено производство за трафик на хора.
92% от израелците смятат Иран за победител във войната
Мазут оцапа плажове у нас, замърсяването е от стар разлив извън наши води
Мондиал 2026: Вратар поиска да му вдигнат статуя в Кюрасао
Мъж загина при пожар в бургаско село
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Без ток във Варна на 22 юни 2026
Честваме паметта на свещеномъченик Евсевий Самосатски
САЩ и Иран договориха пътна карта за окончателно споразумение и план за Ливан
Москва затвори летищата заради дронове, Зеленски призова Лукашенко за деескалация
Амбициите на Тръмп целят да превърнат крехкото примирие в Либия в петролен бум
Кадър на деня за 21 юни