Цветанов и Павлова на закуска с Обама, молитвена

Българските народни представители ще вземат участие в ежегодната Национална молитвена закуска във Вашингтон

01.02.2016 • 13:12 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Цветанов и Павлова на закуска с Обама, молитвена
Цветанов и Павлова на закуска с Обама, молитвена

Председателят на Парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов ще участва в Националната молитвена закуска във Вашингтон при президента Барак Обама, съобщиха от парламентарната пресслужба. Той ще бъде придружен от министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова и от народния представител от ГЕРБ Пламен Нунев.

Това ще е третото по ред участие на Цветанов в международния форум, който се организира съвместно от Белия дом и Конгреса на САЩ. Събитието е ежегодно и се провежда през първия четвъртък на февруари, като Камарата на представителите и Сенатът се редуват в председателстването на закуската.

Това е едно от най-значимите събития в политическия живот на САЩ. По време на закуската освен президента на САЩ, традиционно присъстват и членове на правителството, Конгреса, дипломатическия корпус, висшата администрация и въоръжените сили на САЩ. На форума се канят още дипломати, бизнесмени, политически, религиозни, научни, стопански и държавни лидери от различни държави.

По време на посещението си в САЩ заместник-председателят на ГЕРБ ще проведе и редица срещи.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички