От Министерството на външните работи (МВнР) съобщиха, че няма данни за изчезнал български гражданин след наводнението в Непал.
Българска гражданка, намираща се в Непал се е свързала с дипломатическото ни представителство в Делхи. Тя се намира в безопасност, но е с изгубени лични документи.
Лицето, включено в списъка на непалските служби, ще бъде премахнато от него.
Ето информацията на МВНР:
Министерството на външните работи, чрез посолствата на Република България в Пекин и в Делхи, е уведомено официално от китайските власти за изчезнал български гражданин в следствие на наводненията в Тибет и Непал.
Посолствата ни в Китай и Индия са в постоянен контакт с властите в засегнатия регион и следят развитието на ситуацията.
Всички сигнали и постъпила информация се проверяват и изясняват, като в случай на изчезнали български граждани, при които не са изяснени всички факти и обстоятелства, и преди да бъдат уведомени близките им, МВнР не може да предоставя лични данни или да потвърди самоличността им.
В посолството ни в Пекин са оказали съдействие на един български гражданин да се свърже със съпругата си, пътуваща организирано в засегнатия регион, която е в безопасност и към настоящия момент се намира в Тибет.
Българска гражданка, намираща се в Непал, се е свързала с дипломатическото ни представителство в Делхи. Тя се намира в безопасност, но е с изгубени лични документи.
Посолството ни в Делхи ѝ е оказало дистанционно съдействие за получаване на временен паспорт от представителство на държава-членка на ЕС в Непал.
По-късно през деня посолството ни в Делхи потвърди с Борда по туризъм на Непал, че същото лице е било включено в списъка с изчезнали чуждестранни граждани и вече може да бъде изключено от него.
Кая Гербер и Хоумър Гиър: от корицата на Vogue до US Open
Цветовете педикюри, които завладяха това лято
Синът на Роб и Мишел Райнър за убийството им: Това е най-сюрреалистичното нещо (ВИДЕО)
Почитатели на Хитлер: Бивши неонацисти стоят зад изгряващата крайнодясна звезда на Германия
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Висока слънчева активност се очаква през уикенда
НАСА засне мистериозен силует на „медуза“ на Марс
САЩ одобриха първия в историята целеви медикамент срещу рак на панкреаса
Откриха подобна на Земята планета, която може да е съставена 50% от вода
ЕС отпусна 489 млн. евро на България за инвестиции в отбрана
Хороскоп за 29 август 2026
Демерджиев уволни шефа на полицията в Благоевград заради ареста в Струмяни
На 34 години почина най-младият монарх в света
Има пострадал при пожара в автосервиз във Варна
Опасенията на Фед за инфлацията развали настроенията на Wall Street
Украйна нанесе рекорден брой удари по руски рафинерии, влошаващи кризата за горива
Кадър на деня за 28 август
Икономист: Новият механизъм за определяне на минималната заплата е предвидим