Бургас победи София и ще бъде домакин на "Евровизия 2027"

Морският град изненадващо за мнозина бе предпочетен пред столицата ни да приеме песенния конкурс

13.08.2026 • 11:06 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Бургас ще приеме песенния конкурс "Евровизия" през 2027 г. Новината обявиха официално от БНТ и EBU на специално събитие.

Морският град изпревари столицата София в напрегнатата надпревара за домакинството на голямото събитие. 

Мнозина са изненадани от избора на Бургас, тъй като повечето прогнози сочеха София за безспорен фаворит да приеме "Евровизия".

Самата Дара, победил в последното издание на конкурса, донесла наградата в България и правото страната ни да бъде домакин на следващото издание, застана зад кандидатурата на столицата ни.

Двата полуфинала ще се състоят на 11 и 13 май, вторник и четвъртък. Финалът на "Евровизия" ще се състои на 15 май в Бургас.

Феновете ще могат да закупят билети и за 6 предварителни шоу програми. 

Кметът на Бургас Димитър Николов подписа договор с националната телевизия за провеждане на събитието.

"За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на "Евровизия". Чрез Бургас всички гости и фенове ще почувстват България, ще се представим на високо ниво. Бургас ще остане успешен домакин", заяви Николов преди минути.

Пловдив и Варна са отпаднали на полуфинала в надпреварата за домакинство по инженерни съображения. БНТ обаче иска да включи всички отпаднали градове в съпътстващата програма, за да покаже България в цялост.


България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички