Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости

Градът се изпълни с цветни арт инсталации и кулинарни изненади

27.06.2026 • 13:06 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Кюстендил днес чества празника на черешата. За поредна година хиляди туристи се отправят към града под Хисарлъка, за да се насладят на вкусния червен плод, от който местните хора приготвят различни специалитети.

Централният площад "Велбъжд" и околните му пространства са осеяни с кътове, подредени от читалищата в общината, в които с много въображение черешите са използвани за изобразяване на различни послания и картини.

Местните показват и традиционните вешала - така се наричат малки клонки, които са отрупани с череши.

Празникът продължава и в утрешния ден, когато специалисти-готвачи ще демонстрират различни специалитети, приготвени с череши.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички