Военнослужещи от състава на Националния военен университет "Васил Левски" – Велико Търново (НВУ) с две високопроходими машини се включиха тази нощ в действията в помощ на населението във Велико Търново.
Те оказаха помощ при евакуацията на хора, живеещи в ниските части на града до река Янтра, информираха от Министерството на отбраната.
След временно подобряване на обстановката и спадане на нивото на реката екипите са изтеглени, като остават в готовност за последващи действия.
Представител от Националния военен университет участва и в работата на кризисния щаб, който координира действията в община Велико Търново. Екипът на НВУ остава в готовност да се включи с допълнителни действия на терен.
Българската армия ще продължи да осигурява сили и средства за подпомагане на дейностите по преодоляване на последиците от наводненията и ще остане в готовност за оказване на съдействие в най-засегнатите райони при необходимост, съобщиха от МО.
От президентството пък обявиха, че се отменя днешното посещение на президента Илияна Йотова в Априлци.
Поради обявеното бедствено положение в района няма да се проведе планираното честване на 150-годишнината на Априлското въстание.
Камионът при катастрофата в Дупница не нарушавал закона
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия
Учени пресъздадоха условията в земното ядро с помощта на лазери
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Без ток във Варна на 12 юли 2026
Спортът по ТВ днес (12 юли)
Виц на деня - 12 юли
Времето във Варна на 12 юли 2026
Двама убити при стрелба в Торонто
Украйна атакува най-голямата рафинерия в Самарска област
Какво се случва с германската компания за роботи Kuka след поглъщането ѝ от китайската Midea?
САЩ удариха Иран, Техеран заяви, че Ормузкият проток е отново затворен
Сертификатът за притежаване на автомобил в Сингапур доближава 100 хил. долара