Лидерът на ДПС Делян Пеевски излезе с позиция до медиите, в която се казва, че "сламеният премиер и марионетното служебно правителство на Сорос не могат да решават бъдещето на България".
"Медийна димка пуснал служебният премиер за това, че бил решил да изтегли участието на България от Съвета за мир на президента на САЩ Доналд Тръмп.
Напомням на този човек, че сигурността и бъдещето на България не може да бъде личен избор, прищявка или инат, та да решава той подобни стратегически въпроси и теми", настоява Пеевски.
Той подчертава, че има решение на редовното правителство за участие на България в Съвета за мир и решение на Народното събрание, с което се задължава правителството да внесе документа за ратификация в парламента.
"Размислите и страстите на сламения премиер нямат никакво значение! Той и марионетният служебен кабинет на Сорос са длъжни да изпълняват Конституцията на Република България.
Иначе, това е поредното потвърждение на публично известния факт, че соросоидните проксита, петрохански партии и мрежи обичат САЩ, само когато са овладени от Сорос", настоява Пеевски.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
ДБ захапа финансовия министър, чували само оправдания и вайкане
Облачно време утре, на места ще вали
Задържан е турчин, превел 15 мигранти, край Синеморец
Прозяването е „заразно“ и започва още в утробата
Откриха различни видове „вечни химикали“ в кръвта
Инхибин B при мъжа – какво показва за сперматогенезата?
Алерголози от цялата страна се включиха в Х-та Национална конференция „Пролетни алергологични дни“
Два астероида с размерите на Челябинския метеорит прелитат край Земята
Учени разкриха защо хората се привързват към нечовешки обекти
Мисии на НАСА изследват рекордно слънчево изригване
Откриха нов вид праисторическа коала в Западна Австралия
Пристанище Варна стана на 120 години
Възстановяват пункта за почивка на животни край Аксаково
До морето само за 50 минути: „България Еър“ възобновява сезонните полети между София и Бургас
Трагедия край Варна: Дете с мотор загина при челен сблъсък
Отличават носителите на Награда „Варна” на 21 май
"УниКредит Булбанк" предоставя „личен банкер“ на заможните клиенти
Експерти: Стабилизирането на публичните финанси трябва да е приоритет в реформите
Унгарският гуверньор сигнализира, че няма да пречи на Мадяр за въвеждането на еврото
Бул. "Александър Стамболийски" в София вече е отворен за движение
преди 1 месец