България си казва последно "сбогом" с футболната легенда Димитър Пенев.
Поклонението се провежда на Националния стадион "Васил Левски", а хиляди българи и към този час продължават да се стичат с цветя към мястото, на което имаме последен шанс да се докоснем до гениалния треньор и знаменит човек.
Героите от незабравимото американско лято в САЩ през 1994 г. бяха сред първите, които отдадоха почит на Старшията.
Президентите Георги Първанов и Петър Стоянов, множество хора от спорта, политиката и изкуството също се преклониха пред Пената.
Целият отбор на ЦСКА - футболисти и ръководители, също се сбогуваха с бившия си треньор. От клуба поеха цялата организация около поклонението пред Пената. "Червените" отложиха с един ден началото на зимната си подготовка заради поклонението.
Със сълзи и аплодисменти хиляди отдадоха почит на треньор номер едно на България за ХХ век.
"Показа път на много млади треньори, на много млади футболисти какво е да се трудиш и да играеш за победа. Искаше да бъдем с неговия характер и да усвояваме най-доброто. Научи ме на много неща, благодарен съм", сподели Христо Стоичков.
Баща - такъв ще остане Пенев и за Димитър Бербатов.
"Тъжен ден. Сърцата ни плачат. Не мисля, че има някой, който да каже нещо лошо за Старшията, независимо в кой отбор играеш, какви възгледи имаш. Той беше като обединител и винаги остана верен на себе си. Суетата му беше чужда и това го държеше здраво на земята", каза Бербатов.
Стотици положиха цветя в знак на почит пред един от най-великите фигури в историята на българския футбол.
"Голям човек, голям футболист. Така да ги сплоти тези звезди - това е невероятно", казаха част от хиляди граждани, решили да се сбогуват лично с Пенев.
Поклонението пред Стратега продължи около три часа и половина, а минути преди 13:30 часа тялото на легендата бе изведено от стадиона с катафалка.
Погребението на Димитър Пенев ще се състои утре в 13 часа в Мировяне.
Името на големия печеливш от войната с Иран е изненадващо
Войната срещу наркотероризма не спира потоците от дрога
Белгия внася от Русия повече газ, отколкото преди войната в Украйна
Кърт Ръсел и Голди Хоун се държаха като влюбени тийнейджъри в Монако
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
Геополитическите и климатичните рискове пред световния пазар на храни растат