Пореден протест в Триъгълника на властта заради бюджета на държавата, който вчера беше внесен отново от управляващите, но не беше одобрен.
Искания за оставки
Появи се информация, че момчета с чурни дрехи и качулки се опитват да се слеят с протестиращите. Засега ситуацията остава спокойна.
На протеста се чуват искания за отстраняването на шефа на Антикорупционната комисия Антон Славчев. От "Продължаваме промяната" излязоха с информация вчера, че от КПК са поискали от ЦИК данни за отпуските на Коцев през последните месеци.
"Това при положение, че отпуските са абсолютно извън правомощията на КПК. КПК няма никакво право да се произнася за отпуски или да заповядва на ЦИК и ОИК да вземат решения. "Подходът е ясен. През КПК Пеевски изпраща послание на хората на Борисов в ОИК Варна да освободят Коцев като кмет на Варна", посочиха още от ПП.
От КПК отрекоха обвиненията и добавиха, че са независим държавен орган и не трябва са се намесват в политическата кампания.
Движението в центъра на София е блокирано
"Остават още доста цели. Фактът, че излязохме 150 000 души е достатъчен. Охраната още не е махната, искаме това да стане и изкарване на Пеевски от политическия живот, Антон Славчев, Сарафов, цялото влияние на Пеевски, иначе няма да се оправи тая страна", каза Ивайло Мирчев от ПП-ДБ.
Протестиращи заявиха, че искат провеждането на честни избори и да спре ограбването от българите.
Полицейското присъствие остава засилено. НА КПП-та проверяват за подозрителни лица и забранени предмети.
Принц Уилям издаде дали ще присъства на сватбата на Тейлър Суифт
Почина младият художник Деян Янев
Слънчево и ясно е в планините, добри са условията за туризъм
Спират водата в част от град Нови Искър утре
Терапевтичен лекарствен мониторинг – кога се измерват нивата на лекарство в кръвта?
Кръш-синдром след земетресение – защо спасеният под отломки остава в риск?
Защо имунната система пропуска част от туморните антигени?
Психология за родители: Следродилна депресия и емоционални колебания
Доказано: Хората наистина имат „трето око“ и ето къде се намира то
„Дронове глухарчета“ могат да картографират подземните лавови тунели на Марс
Ще ни позволи ли медицината да „надхитрим смъртта“?
Откриха суперземя в орбита около близко до нас червено джудже
Руски медии твърдят, че България е отказала виза на журналисти за европейско по художествена гимнастика във Варна
Нарушиха желязно правило в емблематична зала в Париж заради Лили Иванова
Грижата за себе си: Тя не е лукс, а основа на пълноценния живот
Министъра на туризма: България е сред най-сигурните държави
Временни промени при влаковете София-Варна на тези дати
Никола Бакалов: Облигациите за 310 млн. евро са знак за доверието на международните инвеститори към Fibank
Мирното споразумение с Иран може да отнеме няколко дни, САЩ извършиха нови удари
Ford рестартира програмата си за Европа със седем нови модела
Цената на петрола се колебае след нови американски удари в Иран*