Студентите празнуват Осми декември с радост и ентусиазъм – над 200 хиляди млади хора се очаква да изпълнят заведенията в столицата и страната, превръщайки деня в истински студентски празник.
Празник с кауза
Студентите от Стопанската академия в Свищов отбелязват празника с благотворителна бална вечер.
Следвайки заветите на основателя Димитър Ценов, те превърнаха празника в кауза и събраха средства за Дневния център за деца с увреждания в Свищов.
Добротата дава нов смисъл на празника
Студентите споделиха, че когато правиш добро, празникът придобива друго измерение.
"Тази година провеждаме отново такъв бал и със средствата, които ще съберем, мислим да подпомогнем Дневния център за деца с увреждания. Да, не е традиционен Осми декември като в повечето курорти, а е нещо малко по-различно и в по-официална среда", сподели студентката Виктория Борисова.
"Решихме да съчетаем полезното с приятното – като си прекараме една хубава вечер и част от кувертите, които плащаме, да отидат за тази кауза", посочи студентът Йоан Иванов.
Горди преподаватели и споделена мисия
Преподавателите са истински горди – защото техните студенти не просто празнуват, а продължават мисията на дарителя.
"Дарителството е в основата на създаването на Стопанска академия, в лицето на нашия основател Димитър Ценов. Искаме да покажем, че не само в строгите академични дейности можем да се развиваме, но също така можем да се веселим, да бъдем заедно с нашите студенти и да бъдем приятели", коментира деканът на факултет "Мениджмънт и маркетинг" д-р Ваня Григорова.
"Чувствам се много специално да бъда гост на това събитие и наистина е доста по-различно от това, което организират други университети. В Банско можем да отидем всяка година", посочи студентът Ивайло Василев.
Събраните средства ще бъдат използвани за закупуване на нужно оборудване за Дневния център за деца с увреждания в Свищов.
Студентите отправят послание към всички свои колеги в страната – да празнуват отговорно, да бъдат разумни и да се забавляват истински.
Вижте повече в репортажа.
Полицията уби тигър, избягал от зоопарк близо до Лайпциг
Волтова дъга изгори рибар край Огоста
Четири наши града в битка за Евровизия 2027, какви са шансовете им?
Вингегор с втора победа за три дни в Джирото
Фибромускулна дисплазия – причина за хипертония в млада възраст
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май