Осъждаме бруталното нападение на Русия срещу Тернопол и продължаващите атаки срещу цивилни граждани и критична инфраструктура в Украйна, което представлява явно нарушение на международното хуманитарно право. Това написаха от Министерството на външните работи (МВнР) в платформата X.
"Нашите мисли са с жертвите и техните семейства. България твърдо подкрепя Украйна и нейните усилия за постигане на справедлив и траен мир", се посочва още в публикацията.
Деца са сред жертвите
Най-малко 25 души, включително три деца, са загинали при руска ракетна и дронова атака, която порази два блока в Тернопол.
Още 73 души са били ранени, от които 15 деца, при удара в сряда сутринта - една от най-смъртоносните атаки в региона от началото на пълномащабното руско нахлуване през февруари 2022 г.
Лвов също е засегнат
Съседните региони Лвов и Ивано-Франковск също са били засегнати, а дронова атака върху три района на североизточния град Харков е ранила над 30 души. Публикувани снимки показват горящи сгради и автомобили.
Украинските военновъздушни сили заявиха, че са свалили 442 от 476 дрона и 41 от 48 ракети, изстреляни от Русия, включително 10 ракети, унищожени от изтребители F-16 и Mirage 2000, доставени на Киев от западните му съюзници.
Терзиев опъва червения килим за DARA, София e най-подготвения град за "Евровизия 2027"
Лоши са условията за туризъм в планините
Георги Клисурски: "Евровизия" отваря ново перо в бюджета
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Кметът на Бургас поиска домакинството на "Евровизия"
17 май е Световният ден за борба с хипертонията
Незаконно отсекли чинар в „Аспарухово"
Терзиев постила червен килим за DARA в София
Трима загинаха във "войната" по пътища у нас в събота
Светът прави завой по отношение на ядрената енергия
Парите за Световното по футбол на ФИФА набъбнаха до почти 900 млн. долара. Кой какво ще вземе?
Американските петролни гиганти печелят от скъпия петрол, но не разширяват добивите си
САЩ засега не удължават дерогациите за руския петрол в открито море
преди 5 месеца