По-високи цени на фризьорските услуги. Това отчитат по време на проверките си от Комисията за защита на конкуренцията два месеца преди влизането ни в Еврозоната.
Близо 10 години Калоян Коцев работи във фризьорски салон в столичния квартал "Младост". Той е категоричен, че няма спекула в цените на предоставяните от него услуги.
"Поскъпването на живота в България със сигурност се отразява и на нас, но това не означава, че неоснователно си вдигаме цените, както смятат институциите", обясни той.
Клиентите също не забелязват некоректно повишение
"Два пъти седмично посещавам фризьор и смятам, че цените са напълно допустими", коментира Анастасия.
"Дори и да има някакво завишаване, то е минимално и предвид цялата инфлация и цялостното покачване на цените, то е адекватно. Това са услуги, от които човек не може да се лиши, така че всичко е в рамките на нормалното", допълни Надежда.
Репортерската ни проверка продължава в барбер салон в центъра на София. Там се срещаме с Муди, който избира България за своя родина и място, в което да развива собствен бизнес.
"Последните 5 години сме вдигнали цените само с 5 лева, защото вдигнаха консумативите и наемите. Всичко това за разлика от други колеги, които ги повишиха двойно и не предлагат същото качество като в нашия салон. През целия ноември дори имаме отстъпка за нови клиенти", посочи Муди Ибрахим.
В столицата е най-скъпо
В страната цените на услугите са в пъти по-ниски от тези в столицата. Във фризьорския си салон в Стара Загора, Ренета Младенова разчита на редовни клиенти.
"Дамското подстригване е много относително, по-скоро между 40 и 60 лева. Аз не съм си увеличавала цените. По-скоро има някакъв страх у колегите, че с влизането в Еврозоната ще има някаква промяна в консумативите, но това е някаква неизвестна според мен", каза фризьорът Ренета Младенова.
Фризьорите са готови за влизането ни в Еврозоната, но не могат да гарантират как то ще се отрази в работата им и на живота у нас.
Вижте повече в репортажа на Благовест Илиев.
Снимка: Freepik
Рецептата Dnes: Вкусно тирамису
Туби, щайги: Как българите си запазват паркоместа?
Само за пет години кафето в Италия е поскъпнало с 25%
България е сред лидерите в Европа по поскъпване на живота
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Астрономи откриха следи от древно галактическо сливане, оформило Млечния път
Соларни панели над оризища: По-малко реколта, но 14 пъти по-високи приходи
НАСА сглобява бъдещата лунна база парче по парче
Космическа разходка на 25 август: Астронавтите ще монтират антена
Стотици варненци станаха част от „Най-дългата вечеря на плажа“ в "Аспарухово"
Ясен Петров се извини на феновете на Спартак след срамната загуба
Жълт код за горещини в почти цяла България
Огнеборците са реагирали на 140 сигнала през последното денонощие
Мачовете и спортът по ТВ днес (23 август)
Казахстан гласува на парламентарни избори с до голяма степен предизвестен резултат
Зеленски се срещна с бившия пратеник на САЩ Кийт Келог, Украйна отново удари търговски складове
AI компаниите стават все по-значими играчи на световния пазар на първокласни офис площи
В най-горещия град в Европа климатичните промени трансформират изцяло ежедневието
преди 9 месеца