Борисов за Киселова и Назарян: Ще си залегне ротацията на 10 месеца

Радев ще го коментирам, ако е казал откъде да вземем днес 1,5 млн. лв. за "Боташ", заяви лидерът на ГЕРБ

29.10.2025 • 10:14 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Борисов за Киселова и Назарян: Ще си залегне ротацията на 10 месеца
Борисов за Киселова и Назарян: Ще си залегне ротацията на 10 месеца

На председателски съвет ще бъде решено кога ще се проведе гласуването за нов председател на Народното събрание (НС), стана ясно от думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

Той отрече да има напрежение между неговата партия и БСП заради оттеглянето на доц. Наталия Киселова от шефското място в НС.

"Днес подписваме коалиционно споразумение. Тя беше избрана, когато нямаше още парламент, не можеше да заработи. Ще си залегне ротацията, на 10 месеца, трите партии", коментира Борисов смяната на доц. Киселова с Рая Назарян.

По-рано доц. Наталия Киселова подаде оставка като председател на парламента. Борисов уточни, че оставката няма да се гласува днес.

Лидерът на ГЕРБ застана пред медиите, след като парламентът излезе в почивка за заседание на председателския съвет.

"Ще коментирам президента Румен Радев, само ако е казал откъде да вземем днес 1,5 млн. лв. за "Боташ", отговори Борисов на журналистически въпрос.

По думите му в най-скоро време ще се реши въпросът с Висшия съдебен съвет (ВСС), който функционира с изтекъл мандат вече повече от 3 години. 

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички