Почина багеристът от инцидента в завод "Арсенал"

Той беше настанен в Клиниката по изгаряния към УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив

22.08.2025 • 10:34 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Мъжът загуби битката с живота.
Мъжът загуби битката с живота.

Почина багеристът, който пострада тежко при инцидент в завод "Арсенал" в Казанлък.

Въпреки двудневните усилия на лекарите от Клиниката по изгаряния към УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив, където работникът беше транспортиран, мъжът е загубил битката за живота си.

Инцидентът стана в сряда, 20 август, около 11:15 часа. По първоначална информация багерът, управляван от работника, се е запалил, докато той е пренасял отпадъчен материал на територията на оръжейницата.

Според очевидци, мъжът не е успял да излезе своевременно от горящата кабина, пише БГНЕС.

Веднага след инцидента пострадалият беше транспортиран по спешност в специализираната клиника в Пловдив с над 50% изгаряния по тялото и в критично състояние. От ръководството на "Арсенал" заявиха в официално прессъобщение, че мъжът е с повърхностни изгаряния.

По случая е образувано досъдебно производство. Районната прокуратура в Стара Загора работи по изясняване на инцидента.

Назначени са експертизи и се разпитват свидетели.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички