Румънски шофьори, единият дрогиран, предизвикали катастрофата на Хаинбоаз

Даряват кръв за част от пострадалите

01.08.2025 • 13:26 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

В тежка катастрофа в Прохода на Републиката пострадаха девет души, сред тях и няколко деца. Те са откарани в Спешната помощ във Велико Търново.

Тази сутрин се удрят три автомобила в района на село Мишеморков хан. По неофициална информация румънски джип навлиза в насрещното и удря челно автомобил, управляван от шофьор от Горна Оряховица.

След още един удар на трети автомобил с румънска регистрация, чийто шофьор дава положителна проба за наркотици, се стига до верижния сблъсък с девет ранени.

На място се извършва оглед. Пропускат се поетапно леките автомобили, товарните изчакват.

"Наши познати, близки са претърпели катастрофа. Идвам да дам кръв. В момента са горе, в интензивното и трябва по най-бързия начин да им дадем кръв, да видим какво ще се случи. Знам, че едното от децата има интервенция, едното е стабилизирано в момента, другото е без далак, махнали са далака, майката е със счупени ребра, бащата е със счупен таз и счупени ключици", каза един от близките на пострадалите - Иван Атанасчев.


  • Последни
  • Четени
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 11 месеца
Румънски шофьори, единият дрогиран, СА предизвикали катастрофата на Хаинбоаз Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички