Огненият Ад на АМ "Тракия": Шофьори пътуват с часове, евакуираха служители

Движението по магистралата остава затворено

21.07.2025 • 18:44 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Голям пожар затвори движението по автомагистрала "Тракия". Огънят избухнал в сухи треви и храсти и много бързо се разпространил, достигайки в близост до бензиностанция и заведение за бързо хранене.

Всички хора в обектите са били евакуирани. Движението по аутобана остава затворено.

Малко след 13:00 часа пламва огън в сухи треви в района на 73-ия километър от АМ "Тракия". Заради сухото време и вятъра пожарът се разраства за минути. Това налага незабавната евакуация на работещите в търговските обекти в съседство.

"Ние се евакуирахме. Веднага наредиха от офиса", сподели служител на бензиностанция.

В гасенето на пожара са ангажирани всички налични екипи на пожарната в Пазарджик, Белово, Септември и Пловдив.

"Пожарът се е разпрострял на доста сериозен фронт. Основната ни задача е да спрем огъня преди да достигне критична инфраструктура - населени места и бензиностанции", каза говорителят на Областната дирекция на МВР – Пазарджик Мирослав Стоянов.

Малко след 15:30 часа движението по АМ "Тракия" беше изцяло спряно между пътен възел Калугерово и пътен възел Церово поради сериозно задимяване.

Полицията отцепи движението, но в района на бензиностанцията на 73-ия километър се образува тапа от автомобили и ТИР-ове.

"Четвърти час пътувам - 200 км са. Какво да прави човек... Нищо не можем да направим. Трябва да се внимава по пътищата", сподели шофьор.

"Много е тежко", каза друг пътуващ.

Въпреки усилията на огнеборците, пожарът продължава да се разраства. Движението по магистралата остава затворено.

Вижте още в репортажа.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички