Ивелин Михайлов за гласуването за еврото: За пореден път видяхме една огромна лъжа

Критики и разочарование белязаха символичния ден за страната

08.07.2025 • 18:37 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Опозицията в парламента остана недоволна след официалното ни приемане в Еврозоната. Някои видяха лъжа, а други късане на връзката между управляващи и управлявани.

"Аз и преди съм казвал – ако България отговаряше на критериите и наистина беше достигнала стандарта на европейските държави, щеше да е хубаво да влезем в Еврозоната. Това би било показателно, че сме изминали един път напред за държавата и за народа. Това обаче, което стана - видяхме една огромна лъжа", каза лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов.

"Един формален акт, който беше очакван и се случи така, както вече беше анонсирано, че ще стане факт. За съжаление, днес наистина е исторически ден за България, защото общественият договор между управляващи и управлявани бе разкъсан на парчета. Крехкият мир, който бе постигнат след 1989 година, днес беше разрушен. Доверието в политиката не се гради с тухли и вар, а със съгласие между управляващи и управлявани", заяви Кирил Веселински от МЕЧ.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
2
0 rate up comment rate down comment 0
илиана
преди 4 месеца
Да, наистина е жалко, това е края на държавата ни. Ние нямаме икономика, за да влезем в еврозоната. Боко тиквата, доган, тома биков, пеевски и техните шефове са за затвора, но лошото е, че половината от българското население е научено да краде, просто средата е нарочна така създадена. Не трябва да приемаме еврото, понеже няма какво да дадем - сега ще вземат златния резерв на България като резерв и никога няма да го видим повече. Ужас, хаос и безумие цари в държавата ни. Жалко за Ботев и Левски Сигнализирай за неуместен коментар
1
0 rate up comment rate down comment 1
анонимен
преди 4 месеца
Не се обеснявай. Кажи с колко рYбли висиш на руското Гру? Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички