"Локомотив" (Пловдив) отрече за евентуална раздяла със старши треньора Душан Косич. По-рано се появиха информации, че словенският специалист не е доволен от състоянието на "Локомотив" както на терена, така и извън него, и обмисля да напусне, но от "Лаута" опровергаха тези публикации.
Ето официалната позиция на "черно-белите":
"Уважаеми локомотивци,
в навечерието на изключително важната среща със Славия, която е този понеделник, ставаме отново свидетели на поредната фалшива новина. Тя бързо бе преписана механично от редица медии, но нито една от тях не се свърза с клуба, за да провери достоверността ѝ.
Ръководството на ПФК "Локомотив" отрича абсолютно всички небивалици, избълвани в тази "статия".
Припомняме, че от един журналист се очаква професионализъм в предаването на събития, безусловно придържане към истината и журналистическа етика. Уви, в определени помийни медии това нещо липсва, а се цели само и единствено евтина сензация, всяване на напрежение и опити да се мерят с Баба Ванга. Достоверната информация, относно събитията и новините в ПФК Локомотив, излиза само и единствено на официалния сайт на клуба.
Треньорът Душан Косич също отрича категорично всичко, което се тиражира. Наставникът е изцяло фокусиран върху мача със "Славия", а такива жалки опити за напрежение няма да попречат на неговата работа в клуба. Словенският специалист нито е мислил за напускане, нито се е оплаквал от модела на управление. Душан Косич не е споделял каквато и да е такава информация пред близки и медии.
"Локомотив" е почти вековна институция, а изфабрикуваните глупости на някои хора няма никога да спрат целите и устрема ни".
Снимка: БГНЕС
Ирландската сензация HOTHOUSE гостува в Народния театър
Анкара атакува Атина: Гърция използва историята за политически цели
Продават остров в Гърция само за 247 хил. евро, каква е уловката?
Става сериозно: Кендъл Дженър и Джейкъб Елорди заедно в Хавай
Комуникативни нарушения и дисфагия при неврологични автоимунни заболявания
Хората, които владеят два езика, са по-защитени от деменция в късна възраст
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили, 2
Първата Лятна академия за родители на "Пирогов" отново премина със засилен интерес
Извънземните вероятно са много по-развити от хората, твърди астрофизик
Европа разработва космически самолет за многократна употреба
Откриха следи от изчезнал океан в Централна Азия
Изследовател: САЩ са открили четири вида извънземни от катастрофирали НЛО
Рейтингът на Доналд Тръмп се срина до най-ниското си ниво
ПБ: Ще опитаме да намерим финансиране за домакинството на „Евровизия” през 2027 г.
Недостигът на кадри остава най-големият проблем за бизнеса
Ето с колко увеличават пенсиите от 1 юли 2026 г.
Радев: В Германия няма прекомерни надценки, така трябва да е и в България
Войната в Иран разкрива слаби места във веригата на доставки на AI компаниите
Румен Генов: Партията Найджъл Фараж разклати традиционния двупартиен модел на Острова
Лондон: Разходите за железопътната линия HS2 ще достигнат 102 млрд. паунда
Сайтовете за имоти вече създават преживяване и генерират печалби