Празниците свършиха и депутатите се скараха заради имунитетите

Партийните лидери се разминават по приоритети и тона на дебата

07.05.2025 | 13:32 Редактор:

Напрежение и словесни сблъсъци още в първия ден от работата на депутатите след края на серията от празнични дни.

"Ябълката на раздора" днес са имунитетите на няколко депутати, поискани от държавното обвинение и исканата от "Демократична България" оставка на председателя на парламента Наталия Киселова.

"Не желаем да се занимаваме нито с имунитети, нито с комисии, нито с подобни неща, които само губят времето на парламента. "Против", "въздържал се" - то е все едно и също на практика. Така ще гласуваме — по съвест", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

"Имунитети, неимунитети — ясно е, че ще подкрепим свалянето, защото това са чудовищни неща. Но това не е темата. Нищо не се случва в този парламент. Занимават се само с глупости. Очаквам от управляващата тройка програма за работа на Народното събрание", каза лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски.

"Когато бяха поставени на гласуване, гласувахме в подкрепа на свалянето на имунитетите, за да има разследване. Всички народни представители от нашата група — и от ДБ, и от ПП — сме си дали имунитетите и смятаме, че това е коректният подход", коментира Божидар Божанов.

"Няма абсолютно никакво значение какво ще се случи утре. Ако решат да им вземат имунитетите, това не е нещо ново. Аз вече, честно казано, се отдръпвам от други хората в нашата група с поискани имунитети и с обвинения. Аз самият бях доскоро", отбеляза лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов.

"Ние не вярваме в работата на прокуратурата и съда, затова не искаме да има придвижване на дела по депутатите", каза председателят на "Величие" Ивелин Михайлов.

Вижте повече в репортажа.

Трябва ли да се забранят тротинетките в България?

Да, категорично! Опасни са, водят до прекалено много инциденти.
54%
Не, но трябва да наложат по-стриктни правила за ползването им и по-строги санкции за нарушителите.
34%
Не, тротинетките не са опасни - виновни са ползвателите им и шофьорите на МПС. Нищо не трябва да се променя.
12%
Нямам мнение по въпроса.
0%
Общо 6302 гласа

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR