Министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов посети УМБАЛ "Свети Георги" - Пловдив и се срещна с двамата пациенти от Република Северна Македония и медицинските екипи, полагащи грижа за тях.
"Искам да благодаря за високия професионализъм на всички колеги и за отлично свършената работа. Вие доказахте, че най-ценна е онази помощ, която е оказана навреме. Като лекари обаче знаем, че от изключително значение е и силата на човешкия дух и желанието за живот. Щастлив съм, че тези двама мъже са демонстрирали именно това", заяви министър Кирилов.

След продължило 6 седмици лечение, включващо поредица от оперативни интервенции, рехабилитация и психологическа помощ, пациентите от УМБАЛ "Св. Георги" ще бъдат изписани.

След трагичния инцидент в гр. Кочани, България бе първата страна предложила медицинска помощ на пострадали. 15 души от Република Северна Македония бяха настанени в три лечебни заведения в София, Пловдив и Варна.
Под лекарско наблюдение остават четирима от хоспитализираните в УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" и един в МБАЛ-Варна към Военномедицинска академия. Всички останали пациенти са успешно изписани.
Кое е най-значимото събитие от последните дни?
Снимки: Пресцентър на Министерство на здравеопазването
Временно променена е организацията на движението в участъци на „Тракия“
Слънчево начало на деня, следобед бури и градушки
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Румънският парламент отхвърли правителството на номинирания за премиер Адриан Вещя
Технологичният сектор повлече надолу S&P 500 в началото на седмицата
Кадър на деня за 22 юни
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ