На 27 април от 8 ч. до 14 ч. движението при 23-и км на АМ "Тракия" в двете посоки ще е в една лента - за изпълнение на асфалтови работи по изграждането на "прозорец" в средната разделителна ивица на магистралата.
Той е необходим за аварийно преминаване от едно платно в друго, във връзка с бъдещи ремонтни дейности на асфалтовата настилка в участъка.
Ще бъде ограничено преминаването в изпреварващите ленти в двете платна, като трафикът ще се осъществява в активните ленти.
На 29 април от 9:30 ч. до 15:00 ч. за всички превозни средства ще бъде спряно движението по път III-1003 в участъка от с. Рударци до с. Кладница за премахване на дървета в границите на пътя. Алтернативният маршрут за движение ще е по общинския път PER 3093 (III-1003 Перник – Рударци) по пътя за стопанство Витоша към село Кладница.
През затворения участък от третокласния път ще се осигури преминаването само на превозни средства със специален режим на движение, като спешна помощ, пожарна безопасност и защита на населението, както и за автобусите на градския транспорт, пътуващи по линията Рударци - Кладница.
Агенция "Пътна инфраструктура" се извинява на шофьорите за причиненото неудобство, но ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение през съоръженията. Апелът към шофьорите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
Кое е най-значимото събитие от последните дни?
Снимка: БГНЕС
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО
Как да общуваме ефективно с партньора?
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Кадър на деня за 5 декември
S&P 500 отчита четвърти пореден ден на ръст и се повишава с 0,4% за седмицата
Всяко второ предприятие у нас разполага със собствен уебсайт
Гръцкият парламент одобри покупката на ракетни системи за 650 млн. евро от Израел