От ГЕРБ-СДС изразяваме безкрайната си тревога за София и софиянци. След разпада на безпомощната коалиция, която от година и половина държи града и софиянци като заложници, всички ще платим цената. Щетата е за столицата, за цялата Община и преди всичко за гражданите, които искат градът да се развива. Вместо това от година и половина София е в безвремие. Това се казва в декларация на ГЕРБ-СДС.
"Споровете между Бонев и Терзиев умело отклоняват вниманието на обществото от това, че не се строят и проектират нови детски градини, а столицата затъва в боклук, улиците са мръсни и неподдържани, тротоарите се ремонтират на парче по 20 метра, не се залагат големи инвестиционни проекти. Градът спря, София няма посока", допълват от партията.
Ето какво гласи и останалата част от декларацията:
На половината от мандата им - изпълнява се само наследеното от ГЕРБ. И Терзиев, и Бонев нямат проблем да се снимат с наследството на ГЕРБ и да го приписват като своя заслуга. А всеки свой личен и партиен провал умело да приписват на нашата партия. И нека не се заблуждаваме – това е мач, който отново е в услуга на Бонев и Терзиев.
Защо ги споменаваме в комплект, а не поотделно след драматичните им раздели ли?
Защото те двамата вкупом са виновни за хаоса в града. Застоят в София е факт и тепърва ще се усеща. Застоят в София си има имена - Терзиев и Бонев.
И двамата подведоха софиянци с обещания за "готов екип", "топ отбор" и "съгласувани програми" - ала-бала за избирателите.
Ала-балата ще продължи:
- Бонев ще се прави на опозиция, докато всички от квотата на "Спаси София" са на удобни местенца по администрацията;
- Терзиев ще се оправдава, че не може да работи без мнозинство.
И така до следващите избори, когато с нахалство и безочливост ще искат отново доверието на софиянци – и двамата ще обещават, че ще "продължават" да изпълняват обещанията си.
За София времето е мрачно - скъпи наследници, които си играят на управляващи с типичната номенклатурна претенция, че тази власт им се полага. Другите са новите болшевики - дошли да налагат новия ред, с колажи, колчета и фалшиви обещания - експерти без нито един ден реален трудов стаж, които превърнаха понятието "градски активист" в мръсна дума, с която да заблудят публиката, че разбират.
Ами, не - от нищо не разбирате:
- Забихте колчета – незаконно;
- превърнахте Завода за преработка на отпадъци в незаконно сметище;
- Не можете да довършите един проект!
Няма да коментираме "Драгалевци" и "Опълченска" - обърнахте само за няколко месеца собствените си избирател срещу себе си. Управлявате непрозрачно – всичките Ви общински предприятия са с нагласени конкурси или ВрИД.
Каквото и да кажем за конкурса за главен архитект, ще е “меко казано, защото се проведе брутално непочтено и непрозрачно. Представяте втори пореден проект за бюджет без визия и посока. Районните ви кметове Ви напускат. Другите ви кметове се самоназначават - борба за власт и позиции.
София заслужава повече.
София заслужава отговорност.
София има нужда от лидерство".
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Диана Димитрова спази обещанието си и съди Рая Пеева
Асен Василев: Няма 2 млрд. стари фактури, това са „плоски лъжи“
Първан Симеонов, “Мяра”: Бюджетът е констатация на реалността
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Телескопът „Евклид“ на ЕКА засне най-детайлния образ на ядрото на Млечния път
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък
AI създаде ваксина срещу бъдещи пандемии, тестваха я върху хора
Юли ще е по-топъл от предишни години
Радев: Държавата и Българската православна църква споделят обща мисия за духовното здраве на нашия народ
Иван Шишков: За всяко незаконно строителство ще последва реакция
Увеличават се случаите на морбили в страната, във Варна са 3
Мансур: Войната в Иран се отрази на разходите за строителство в Египат
OpenAI може да отложи листването си за 2027 г.
Джон Кери: Войната в Иран никога не трябваше да започва
БНБ очаква забавяне на икономиката и по-висока инфлация тази година