Камиони превозват в София нерегламентиран боклук от други общини

Това е довело до милиони левове ощетения за общината

04.04.2025 • 18:32 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Казусът с отпадъците в София продължава. От местната власт сигнализираха за камиони, които превозват нерегламентиран боклук от други общини. 

За да получат по-големи суми, товарачите добавяли в отпадъците смеси с камъни, за да тежи повече. Това е довело до милиони левове щети за общината. Съставени са санкции за всички нарушители.     

"Сигурно сте забелязали, че понякога се случва така, че има камиони, които минават и събират всичко. Това е схемата, за която говоря. Това е отпадък, който е донесен от друга община. За да тежат повече и да плащаме повече", обясни зам.-кметът по екология Надежда Бобчева.

"Десетки милиони пари, които не са отивали по предназначение, които не са за по-добра услуга на софиянци, а са отивали в нечий джоб на цената на нашето здраве, на нашия комфорт", коментира кметът на София Васил Терзиев.

"Няма как камион, който е обслужил 20 контейнера, да е с 5,6 тона отпадък, а предварително е бил пълен. За всички контейнери, които не са били обслужвани по дневния ред на фирмата, е съставена санкция", заяви директорът на Столичния инспекторат Николай Недялков.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички