Протестните действия на медиците и здравните работници, заради недостойното им възнаграждение и лошите условия на труд, са много лош знак за състоянието на държавата. Това заяви лидер на ДПС и ПГ на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски.
По думите му първата работа на една държава е да обезпечи най-важните сфери, в които опазването на здравето и живота на хората е неотменим приоритет.
"Щом лекарите са на улицата, значи въпросите не са решени и отговорността за решаването им е на управлението. Министрите на здравеопазването и финансите незабавно трябва да откликнат на протестите на лекари и здравни работници с адекватни действия и да направят необходимото, така че системата да работи нормално, в защита на здравето и живота на хората", категоричен е Пеевски.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Защо наказанията не стигат, за да спрат рисковите шофьори?
Maserati отбеляза 100 години от емблемата Тризъбец по време на 1000 Miglia 2026
Бенчев за горивата: Има успокояване на пазара на горивата
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Безапелационен „Комодор” ликува със злато във ватерпола!
Спартак Варна привлече испанец от Берое
Кола горя на Аспаруховия мост
Окръжна прокуратура-Варна ръководи разследването за конфликта на "Кабакум"
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните
Индустриалният изкуствен интелект дава шанс на Европа в AI надпреварата
М. Минчева: Данъчното облагане не е достатъчно конкурентно предимство за България