"Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) подкрепя подписването на Споразумението за сътрудничество в областта на сигурността и отбраната с Украйна. Това заяви пред журналисти в парламента съпредседателят на парламентарната група на ПП-ДБ, акад. Николай Денков.
Според него това отговаря на интересите на България и продължава политиките, които се водят през последните години, поради което те ги подкрепят.
Относно преговорите за намиране на мнозинство в подкрепа на редовно правителство, Денков коментира, че това, което вижда, е, че се обсъждат доста въпроси, но не се обсъжда най-важната тема - възстановяването на правосъдието в нашата правосъдна система, предаде БТА.
Денков посочи, че днес на председателски съвет от ПП-ДБ отново ще предложат съкращаване на ваканцията на депутатите. Той добави, че ще поискат Народното събрание да стартира още на 2 януари и да има работни дни между Коледа и Нова година.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Опозореният Андрю на лукс във Франция: Частен самолет, хубаво вино, плаж и боулинг
В кадър: Фестът в парк "Бедечка" събра близо 15 000 души
Времето утре: Слънчево, на места ще превали следобед
Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, да задържим младите кадри с реални решения
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Какво разкрива фоликуларната течност за качеството на яйцеклетката?
5 често задавани въпроса към кардиолога
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Пристигнаха полските журналисти, които ще рекламират Варна, като туристическа дестинация
Погнаха състезателите и дрифтарите в Шумен
35 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Увеличават парите за културни събития през лятото във Варна
Посвещават празничния концерт за Деня на Варна на историческия успех на DARA
S&P 500 започва седмицата с ръст на фона на преговорите между САЩ и Иран*
Bank of America очаква Фед да повиши лихвите с 0,75 процентни пункта през 2026 г.
Над 61 хил. заявления за подпомагане с директни плащания са подали земеделските стопани в Кампания 2026
преди 1 година
преди 1 година