През нощта и утре над Северна и Източна България ще бъде облачно. На много места там ще има валежи от дъжд, в Предбалкана – от дъжд и сняг, съобщават от НИМХ. Над югозападните райони и Западните и Централни Родопи през нощта ще е предимно ясно, а през деня – предимно слънчево, като утре в следобедните часове и там облачността ще се увеличава. Ще духа слаб, в източните райони – умерен и временно силен вятър от север-североизток.
Минималните температури в Южна България ще бъдат между минус 3° и 1°, на север от Стара планина – между 2° и 5°, за София – около минус 1°. Максималните температури в повечето места ще бъдат между 4° и 9°, в южните райони до 12°, а за София – около 7°.
През следващите дни температурите ще се повишават много бавно, но ще останат по-ниски от обичайните за периода. През нощта срещу вторник на много места в страната ще има валежи, като във високите полета на Западна България дъждът ще преминава в сняг. Във вторник през по-голямата част от деня над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно, а в източната половина ще има валежи, на места в североизточните райони – значителни. По-съществени разкъсвания и намаления на облачността се очакват над югозападната част от страната. Вятърът ще е от изток-североизток, слаб, а в Източна България – умерен.
В средата на седмицата времето ще остане предимно облачно. В сряда ще бъде почти без валежи. В четвъртък на места, главно в южните райони, ще превали дъжд, а над Северна България облачността ще се разкъсва и ще намалява. Вятърът ще стане запад-северозападен, слаб до умерен, а в петък ще се усили още повече. Тогава и облачността ще е променлива, често намаляваща до предимно слънчево.
В събота вятърът значително ще отслабне, а в неделя ще се ориентира от югозапад. През уикенда ще преобладава слънчево време – в събота с временни увеличения на облачността над Източна България, а в неделя преди обяд, главно по поречието на Дунав, ще има мъгла или ниска облачност и намалена видимост.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Лудогорец продължава без грешка, Ботев (Пловдив) падна в Разград
Пламъци край бреговете на гръцкия остров Скирос, пожарът наложи превантивни евакуации (ВИДЕО)
България със сребро в отборната надпревара на Световното по художествена гимнастика
Милан разби Манчестър Юнайтед след зрелищен обрат
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Откриха неизвестен досега разлом под Ню Джърси, причинил земетресението от 2024 г.
Класация постави България сред най-добрите страни за пътуване на пенсионери
Пенсионните фондове с нов модел: Как да изберем между динамичен, балансиран и консервативен подфонд?
Проучване: Все повече българи предпочитат дрехи втора употреба
Изкуственият интелект назова професиите на бъдещето, някои от тях още не съществуват
Доктор: При прегряване човека трябва да се изведе на сенчесто място и да се охлади с мокри кърпи
Кадър на деня за 15 август
Руската блокада на Черно море срина износа на зърно от Украйна в разгара на жътвата
Военновременната икономика на Русия води до непосилен за компаниите ръст на заплащането
Симулация е разкрила уязвимост в доставките на алуминий за САЩ месеци преди войната с Иран