Димитър Главчев получи за втори път мандат за съставяне на правителство.
"Връчвам ви мандат за съставяне на ново служебно правителство. Тази отговорност отново се върна върху вас. Не е редно кризата в една институция да бъде гасена с разпалването на криза в друга институция", заяви президентът Румен Радев.
Битката с купения вот
"За да имате успех в този мандат, следва да направите задълбочен анализ върху перипетиите, които имаше за да се стигне дотук. По времето на първия ви мандат се породиха съмнения за зависимости от определени политически лица. Днес получавате реалната възможност да опровергаете това. Настоявам вашето правителство да превърне в свой основен приоритет битката с купения вот", допълни държавният глава.
"Очаквам до понеделник да ми представите състав на Министерски съвет. При успех - изборите ще бъдат на 27 октомври", поясни Румен Радев.
"Винаги човек може да се справи по-добре. Нямам от какво да се срамувам, изпълнихме добре задачата да организираме честни и прозрачни избори. Запазихме определения път на България, свързан с Европа. Най-важното е да решаваме възникналите проблеми на българските граждани. Много е необходимо да има редовно правителство. Спекулации за политически зависимости могат винаги да се правят. Свързани са с предизборна агитация. Не видях много друг тип работа в НС. Основната ми задача ще бъде сваляне на политическото напрежение, което е на много високо ниво - това не е от полза за никого. В понеделник ще ви представя състав на служебен кабинет и ще бъдат оправдани очакванията на всички", заяви от своя страна Димитър Галавчев.
Вижте повече в репортажа.
Опасни "месоядни" бактерии в морската вода на Европа заради затоплянето
Николов за акцията във Варна: Задържаните са извършители на престъпления
Страх от Украйна: Москва панически мести "Панцир" по покриви в Москва ВИДЕО
ДПС остро осъжда намерението да се закрие Комисията по досиетата
Синя жлъчка (Цикория) – жлъчкогонно, хепатопротективно и пребиотично растение
Как да се грижим за кожата през лятото в 3 стъпки
На сънищата ли се дължи умората след събуждане?
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Откриха най-стария кратер на Земята? Учени разкриват изгубен космически сблъсък
За първи път откриха древна човешка ДНК по стените на пещера
Кой е астрономът Шарл Месие, създател на каталог на мъглявините
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата продължава във Варна и днес
Семейство остана без дом след умишлен палеж във Варна
Благотворително спортно събитие събира варненци за кауза в подкрепа на Белодробната болница
Дупка като тунел за друго измерение се появи на алеята за плажа във Варна
Мондиал 2026: Колко струва да гледаш Световното по футбол на живо?
Анализатор: В ход е геополитическото пренареждане на Близкия изток
Реализацията на малки модулни реактори у нас навлиза в следваща фаза
Volkswagen иска да съкрати до 100 хил. работници и да затвори четири завода в Германия