Станислав Балабанов от "Има такъв народ" (ИТН) говори след близо тричасовата среща с ГЕРБ-СДС относно съставянето на правителство с третия мандат. В края на разговорите стана ясно, че ГЕРБ няма да подкрепи ИТН.
Според Балабанов сходството в приоритетите на двете партии са 100-процентови, но причината за отказа на ГЕРБ е "сянката, която е надвиснала над нейния лидер", която е "скрила желанието за експертиза на неговите представители".
"Дадохме историческа възможност да се постъпи държавнически. Част от формациите го направиха, други още не са заявили ясна позиция. Искахме да видим дали първата политическа сила (ГЕРБ) и нейният лидер ще постъпят държавнически", заяви Балабанов.
Депутатът от ИТН посочи, че "конкретен човек" иска бързи избори.
"Той се казва Делян Пеевски. Това повдига въпроса дали не е прекалено голяма сянката на Пеевски над лидера на първата политическа сила. Борисов имаше историческата възможност да се самоопредели на чия страна ще застане", каза Балабанов и добави, че Бойко Борисов ще понесе тежка политическа отговорност.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Проф. Любомир Стойков представя четвърто издание на “Световни модни икони”
Медведев: Русия ще се откаже от правилата за водене на война
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Йотова със силни думи за Каблешков
Откриха тялото на възрастен мъж в язовир
18-годишен загина в катастрофа
Стартират масирани проверки за цените по Черноморието
Спартак (Вн) смени Спартак (Пл) с Ботев (Пд) в контролите
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
"София комерс - Заложни къщи" ще започне да изплаща дивидента от 27 юли на два транша
Цените на горивата в България вървят надолу
Петродоларите никъде няма да ходят