България се нуждае от управление, което да е добър партньор на местната власт и българските граждани. Надявам се на управление от грамотни хора, които не гледат личните си интереси, партийните интриги и политическите боричкания, а хората на България. Неспособността да се справим навреме с бушуващите пожари е урок, че трябва да си подредим държавата. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова в Созопол, където беше гост на празника на града.
"Емблема на Созопол е котвата - символ на стабилност, надежда и спасение. Нека носим надеждата за спасение и да бъдем обединени като народ, защото само тогава сме силни да преодоляваме трудностите", изтъкна Йотова в приветствието си към жителите и гостите на града.
Тя подчерта вековната история на Созопол, която му носи световна слава.
"Созопол е дишащ град, чиято младост не преминава", посочи вицепрезидентът и поздрави кмета Тихомир Янакиев и общинското ръководство за амбицията и енергията за развитието на града, който привлича все повече туристи.
"Вие сте трудолюбивите и добри стопани не само на своя дом, но и на древния Созопол", обърна се Йотова към жителите на града.
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области
Съдът остави в ареста обвиненият за катастрофата със загиналите деца край Мездра
Хари Стайлс се задави с вода и падна на сцената ВИДЕО
Мирчев: Бюджетът е злонамерен, всички ще плащат
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Варна посреща тази вечер балетния спектакъл „Сънят на Пилат“
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Известен варненски треньор по лека атлетика навършва 95 години
Porsche планира отново да произвежда Cayenne в Лайпциг
В Бюджет 2026 са предвидени 170 млн. евро за земеделците по т.нар. иранска помощ
BBC прекрати след близо век радиопредаването си на дълги вълни
Екстремните горещини увеличават разходите за климатично адаптиране на Европа