Пожар избухна тази сутрин в баничарница в подлеза на метростанция "Сердика" в София. Временно част от пешеходната зона на подлеза остана затворена. Търговският обект е напълно изгорял. Все още не е ясно на каква сума възлизат цените, а близки на собствениците отказаха коментар.
"Сигналът постъпи в 9:14 часа, първите екипи пристигнаха в 9:16. Завариха горяща баничарница в подлеза на метростанция "Сердика". Няма пострадали. От "Метрополитен" са затворили вратите, извършена е евакуация на пътниците. Беше спряно движението на мотрисите", обясни Тодор Тодоров от "Пожарна безопасност и защита на населението" за Bulgaria ON AIR.
Пожарът е напълно загасен, продължават разчистванията в подлеза. Автоматично са вдигнати 9 екипа на пожарната, около 35 души са работили на терен. Не се е стигнало до обгазяване на хората, които са на около влаковете на метрото.
Една от версиите за възникването на пожара е късо съединение. В съседство на баничарницата има други обекти, които обаче не са засегнати от пожара. Част от тях остават затворени. Метростанцията бе почистена от саждите след пожара. Разчистването на подлеза вероятно ще продължи и в следващите дни.
Ремонт променя движението по магистрала "Струма"
Днес тихо и слънчево, следобед на места дъжд
Как нискостепенното възпаление ускорява стареенето?
Ягодите – съюзник номер 1 на имунната система през лятото
През лятото са възможни заболяването „ръка-крак-уста“ и херпангина
Международната конференция на ENMESH беше открита в София
Защо бедните остаряват по-бързо от богатите: Проучване разкрива причините
Създадоха невроморфен чип, който имитира човешкото зрение
С 95% вероятност: Учени изчислиха кога ще настъпи краят на човечеството
Нов анализ: Тъмната материя ли е източникът на гама-лъчението от центъра на галактиката
Тръмп призова за пълно прекратяване на огъня между Хизбула и Израел
64-и турнир по ориентиране за Купа „Варненско лято 2026“
Чехия и Южна Африка със "самоубийствено" реми на Мондиала
Хванаха за ден 38 шофьори с алкохол или наркотици
Варненски ученик e сред златните медалисти на европейската олимпиада по физика
Wall Street видя в споразумението между САЩ и Иран шанс за обуздаване на инфлацията
В България австрийските туристи получават със 70% повече за парите си, отколкото в родината си
"Трейс Груп Холд" подписа договора за отсечка от разширението на метрото в "Люлин"
Успя ли Giro d’Italia да създаде позитивен международен образ на България?