Рая Назарян от коалицията ГЕРБ-СДС бе избрана за председател на Народното събрание. Това стана със 131 гласа "за" от общо гласували 234-ма народни представители.
"Против" бяха 66, а "въздържали се" - 39. Избирането ѝ стана факт, след като днес от "Има такъв народ" решиха, че ще подкрепят кандидатурата на ГЕРБ-СДС.
Избирането ѝ доведе до напрежение в пленарната зала, а Асен Василев от ПП-ДБ взе думата, без да му бъде дадена такава от временния председател Силви Кирилов.
"С днешното гласуване се дава възможност за нормално развитие на политическите процеси и ефективното функциониране на държавната власт. НС е единствената платформа за легитимиране на изпълнителната и законодателната власт. Обща отговорност на всеки народен представител е да даде възможност за нормализиране на политическите процеси и да отговорим на очакванията на обществото за стабилност", бяха първите думи на Назарян като председател на НС.
На мен може да разчитате за диалогичност, справедливост, равнопоставеност и безусловно спазване на законите и правилниците, подчерта тя.
Вижте повече в репортажа на Аксения Мирчева.
Няма леки наркотици и няма такива, които не пристрастяват
Колин Фарел се появи с красива дама на червения килим - разберете коя е тя
Явор Гечев: Новият дълг отива за фискалния резерв, а не за харчене
Натали Портман чества 45-тия си рожден ден, демонстрирайки сладкото си бременно коремче
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
преди 1 година