Според съпредседателя на ДПС Делян Пеевски предложената от ГЕРБ-СДС Рая Назарян трябва да бъде избрана за председател на НС.
"Надявам се през днешния ден да им дойде акълът, защото хората казаха да се смирим всички, независимо кой какъв резултат има", каза Пеевски.
"Смятам, че тя трябва да бъде подкрепена. Ние я подкрепихме. Най-правилното е първата сила да получи шеф на парламента. Това е традицията и трябва да започнем да ги спазваме тези неща. Нека се смирят! Към това призовавам всички колеги, към умереност. Видяхме колко български граждани не гласуваха. От нови избори няма смисъл, не виждам до какво ще доведат. Аз ясно го казах - спасители на България не ѝ трябват. Видяхме от "спасители" докъде стигнахме, стигнахме до тези 30%", добави той, цитиран от БНР.
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток СНИМКИ
Зачестяват кражбиге по морето: Какви мерки се предприемат?
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната