Старозагорският митрополит Киприан уми нозете на 11 свещеници и един мирянин

Той благослови деца от домовете за сираци и ученици от неделните училища

02.05.2024 • 13:10 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

На Велики четвъртък старозагорският митрополит Киприан уми нозете на 11 свещеници и един мирянин. В светото писание е разказано, как на този ден на Страстната седмица Христос се прощава със своите 12 апостола, дава им причастие и ритуално измива нозете на учениците си. 

След ритуала, в храм "Св. Николай" митрополит Киприан благослови деца от домовете за сираци и ученици от неделните училища, които, според традицията на Велики четвъртък, боядисаха великденски яйца в двора на храма.

"По еврейска традиция денят започва от вечерта, затова от снощи на Велика сряда започна Велики четвъртък, да се извършва Тайната вечеря, на която Христос претворява хляба в тяло и виното в кръв, но преди това той измива нозете на своите ученици, показвайки крайно смирение", разказа старозагорският митрополит Киприан.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички