Служебният кабинет проведе над двучасова среща с представители на земеделския сектор. Двете страни обсъждаха въпроси, свързани със сектора, като целта е в диалог с браншовите организации правителството в спешен порядък да намери решение на най-неотложните проблеми.
На срещата присъстваха над 50 земеделски организации, а от страна на властта - служебният премиер Главчев, служебният финансов министър Людмила Петкова и служебният министър на земеделието Георги Тахов.
В края на февруари, след редица протести, правителството обеща да изплати до 22 април "украинската помощ" на българските земеделци, а те трябваше да подадат заявления до 9 април. Изплащането така и не се случи.
Новината от днес е, че парите вече са намерени и помощта от държава ще бъде изплатена. Тя е на стойност над 300 млн. лв.
"Днес взехме решение и се съгласиха всички представители на сектора, че ще изчакат до 15 май. Намерени са средства и начин това да се случи. Никога не са присъствали толкова много представители на сектора на среща с правителство", коментира служебният премиер Димитър Главчев.
Ще има и промени в Закона за подпомагането на земеделските производители. Предвижда се удължаване до 31 декември 2026 г. на схемата за изплащане на държавната помощ.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Кои са големите проблеми и приоритети за Терзиев в столицата?
74 удара с камшик: Наказаха иранска певица, не е носила хиджаб ВИДЕО
И тримата работници на АПИ са с опасност за живота
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца