Нови претенции за земя в парк "Росенец". Фирма, свързана с почетния лидер на ДПС Ахмед Доган, иска да бъде вписана като съсобственик на терен, на който има триетажна масивна сграда и подпорна стена до лятната резиденция.
Фирмата "Стейтлайн" се води като един от собствениците на лятната резиденция на Доган в парк "Росенец". През годините, по тяхна инициатива, има многократна промяна на кадастралната карта на региона. Сега дружеството иска да бъде вписано и като съсобственик на терен от над 35 декара.
"Тя започва от върха на полуострова, след това има брегоукрепване, което е под една известна оранжерия, след това следва обявената за незаконна триетажна сграда", обяви областният управител на Бургас Пламен Янев.
Той обжалва това искане, тъй като в границите на имота попадат и площи от морското дъно и морската акватория, както и крайбрежна ивица и скали. Освен това, след протестите през 2020 г., проверка на институциите доказа незаконното строителство до лятната резиденция на Доган.
Целта прозира между редовете. Те желаят да бъдат вписани като съсобственици и с това да се спре процедурата по събаряне на сградата и след това точно мястото и мястото със сградата да им бъде предадено на тях", убеден е Янев.
Досега бургаските власти правят вече три опита за събаряне на незаконните обекти, тъй като при обявените обществени поръчки липсваха желаещи. С директно възлагане досега са премахнати сграда на плажа и павилиона на охраната.
Ще има ли ротация на кабинета или вървим към предсрочни избори?
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Кремъл: Само ядрените оръжия в момента ни защитават от световна война
Червен вандализъм на паметника на Гунди и Котков
Шишков от НС: Държавата се връща, беззаконието във Варна ще спре да се вихри
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
Грешките при отпускане на лекарства по НЗОК намаляха с над 98%
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Samsung планира обратно изкупуване на акции за 59 млрд. долара
Доставчикът на индекси MSCI преквалифицира България като Frontier Market
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна