Подкрепата за Украйна е подкрепа за нашата сигурност. Всички в последните дни следим ситуацията в Израел. България категорично осъжда терористичната организация "Хамас". Сега трябва да следим хуманитарната ситуация и рисковете в глобален план. Това заяви вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел.
Тя отбеляза, че на този етап България не е страната, накъдето би се насочил мигрантски поток от Близкия изток. Нашите власти са в постоянен контакт с посолствата в целия регион.
За Габриел е важно България да продължи да бъде надежден и доверен партньор на нашите съюзници. По думите ѝ от ден първи на всяка една случваща се криза с министър-председателя акад. Николай Денков имат перфектна комуникация и координация.
"Вярвам, че защото имаме този добър диалог и ясна визия, затова се получава и тази координация", посочи тя, цитирана от БГНЕС.
Външният министър добави, че би следила внимателно президентските избори в САЩ и не би бързала с изводите. Габриел изрази мнение, че бизнесът е активен, той търси активно публичните институции, които трябва да бъдат проактивни, подавайки информация още в самото начало.
"Факт е, че трябва да има комуникационна кампания по отношение на еврото, трябва да успокоим страховете на хората", заяви тя и допълни, че трябва да се направи усилия да се обясни с достъпни думи на гражданите", каза още Мария Габриел.
Мъж опита да избяга от полицията на магистрала "Тракия"
Вижте луксозните имоти на Меси и Антонела Рокуцо
Върнах се от 2118 год.: Загадъчен мъж разказва за Трета световна война, AI и тайните на ЦРУ ВИДЕО
10 признака, че тялото ни има нужда от повече почивка
Александровска стартира безплатен скрининг за хора с наднормено тегло и затлъстяване
Яйчниците остават активни и след менопаузата
Дифузен В-едроклетъчен лимфом – най-честият агресивен лимфом
Частна компания за първи път преобразува термоядрена енергия в електричество
Жена прекара почти 3 седмици в кома: Какво видя и как се промени животът ѝ
Китай изстреля нов океанографски сателит
5 от най-добрите филми за извънземни, които ще ви накарат да повярвате в съществуването им
Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Германски прокурори обвиняват украинските власти в поръчение на атаката срещу "Северен поток"
По какъв начин облачните услуги помагат за Черния петък и икономиката на ритейла
Най-висшият американски командир за Европа се оттегля
До края на годината в България ще се предлагат соларни щори за сянка и производство на ток
преди 2 години
преди 2 години
преди 2 години